Komunikaty

KOMUNIKAT O OGRANICZENIU REALIZACJI ZADAŃ STATUTOWYCH W POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W CHRZANOWIE

W związku z ustanowieniem określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej (rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r.(Dz. U. poz. 878 z późn. zm.), w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chrzanowie – zwanej dalej „PSSE w Chrzanowie” – podjęta została decyzja o ograniczeniu z dniem 26 maja 2020 r. realizacji zadań statutowych PSSE w Chrzanowie.

Pliki do pobrania
Download this file (komunikat.pdf)Komunikat
Download this file (zarzadzenie nr 8_2020.pdf)Zarządzenie

Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego po posiedzeniu Komisji Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Szczepień Ochronnych z dnia 22 stycznia 2020 r. w sprawie nowego koronawirusa 2019-nCoV

Zalecenia:

1)    Zaleca się osobom powracającym z miasta Wuhan, u których występują objawy przypominające ciężką grypę, zgłoszenie się do izby przyjęć oddziału zakaźnego i poinformowanie o odbytej podróży.

2)    Pozostałe osoby powracające z innych miast w Chinach oraz innych krajów azjatyckich, w przypadku pojawienia się objawów przypominających grypę, powinny pozostawać pod opieką lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

3)    Jednocześnie, w związku z trwającym na w Polsce oraz w pozostałych krajach półkuli północnej sezonie zachorowań na grypę rekomendujemy zaszczepienie się przeciw grypie.

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chrzanowie informuję,

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chrzanowie informuję,

iż wzwiązku z Zarządzeniem Nr 21 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

z dnia 22 listopada 2019r., w sprawie ustalenia dnia 27 grudnia 2019r.,

dniem wolnym od pracy dla pracowników Inspekcji Sanitarnej.

 

-  27 grudnia 2019r., (piątek) jest dniem wolnym od pracy

-  14 grudnia 2019r., (sobota) jest dniem pracy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chrzanowie po przeprowadzeniu urzędowej kontroli jakości wody w próbkach wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, pobranychw dniach 03 i 04 grudnia 2019r.

 w punktach zgodności i obszarze zasilania wodociągu publicznego Babice - Potroście:

– Wygiełzów, ul. Oświęcimska 36, Stacja Benzynowa Lipowiec

– Olszyny, ul. Przedszkolna 4, Przedszkole Samorządowe, kuchnia

– Babice, Urząd Gminy w Babicach, ul. Krakowska 56, toaleta damska

- Mętków, ul. Ks. Karola Wojtyły 21 – Zespół Szkół, kuchnia

- Jankowice, ul. St. Staszica 5 - Zespół Szkół, kuchnia

- Zagórze, ul. Żelatowa 8 Przedszkole samorządowe, kuchnia

- Pogorzyce, ul. Bałuckiego 62, dom prywatny

- Ujęcie wody Babice - Potroście

oraz po dokonaniu analizy sprawozdań z badań przeprowadzonych  w ramach kontroli wewnętrznej Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Babicach w próbkach wody pobranych dnia              02 i 04 grudnia 2019r. w ww. miejscach oraz w punkcie: – Olszyny, ul. Przedszkolna 7, dom prywatny


stwierdza, że jakość wody w obszarze  zasilania wodociągu publicznego Babice - Potroście  spełniała wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2017r.           w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r. , poz. 2294) w badanym zakresie.

W stanie obecnym woda z ww. wodociągu jest przydatna do spożycia.

We wszystkich zbadanych próbkach, nie stwierdzono obecności  bakterii grupy coli, Escherichia coli i Enterokoków (paciorkowców kałowych).

Komunikat z dnia 29 listopada 2019 z godziny 14:00

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chrzanowie informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu publicznegoBabice-Potrościezaopatrującego miejscowości: Babice, Jankowice, Olszyny, Mętków, Wygiełzów, Zagórze w gminie Babicew powiecie chrzanowskim stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

 

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu.

 

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia i spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpiel noworodków i niemowląt.

 

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia  07 grudnia 2017r., w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r., poz. 2294).

 

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

 

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podług)  i spłukiwania toalet.

 

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel.: (0-32) 623 24 07
fax: (0-32) 623 24 07 w. 10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chrzanowie