ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE

 

To już V edycja programu profilaktyki palenia tytoniu dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów który będzie realizowany na terenie powiatu Chrzanów. Jego głównym celem jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów.

Efektem realizacji programu powinno być zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, zwiększenie świadomości na temat zagrożeń płynących z czynnego i biernego palenia tytoniu, większa umiejętność dbania o zdrowie własne i swoich bliskich oraz unikanie zachowań ryzykownych dla zdrowia.

Program „Znajdź Właściwe Rozwiązanie” będzie prowadzony w gimnazjach oraz szkołach podstawowych przez przeszkolonych koordynatorów, w formie pięciu zajęć warsztatowych zawartych w poradniku metodycznym.

  1. Zajęcia 1 - Poznajmy się bliżej

  2. Zajęcia 2 - Laboratorium ciała

  3. Zajęcia 3 - Naucz się mówić „nie”

  4. Zajęcia 4 - Znajdź właściwe rozwiązanie

  5. Zajęcia 5 - Uwierz w siebie

 

Młodzież w trakcie zajęć nauczy się określać swoje słabe i mocne strony, wzmacniać te umiejętności które pomogą im w życiu szkolnym i osobistym, ponadto dostrzegać siłę pozytywnego myślenia. W trakcie zajęć warsztatowych uczniowie będą prezentowali scenki na temat asertywności, rozwiązywali testy edukacyjne oraz poznawali nowe techniki relaksacyjne. Wszystko po to aby nauczyć ich rozpoznawania swoich odczuć, uświadomić mechanizmy nacisku grupowego oraz nauczyć ich sposobów odmowy.

 

 

 

 

Powiatowy koordynator programu

mgr Jolanta Kubisty

tel. 32 623 24 07 wew. 29

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel.: (0-32) 623 24 07
fax: (0-32) 623 24 07 w. 10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chrzanowie