X EDYCJA PROGRAMU„TRZYMAJ FORMĘ!”

 

 

    W roku szkolnym 2015/2016 kontynuowana będzie realizacja programu profilaktycznego w zakresie przeciwdziałania nadwadze i otyłości„Trzymaj Formę!”. Ma onna celu  zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, szczególnie wśród uczniów gimnazjów, starszych klas szkoły podstawowej oraz ich rodziców i opiekunów. Hasło przewodnie X edycji „Teraz Polska Trzyma Formę!”.

  

   Realizacja programu oparta jest na metodzie projektu, dzięki której uczniowie wspólnie z nauczycielami i rodzicami opracowują własne metody propagowania zasad zdrowego stylu życia, zarówno w szkole, jak i w swojej rodzinie.Projekty realizowane przez szkoły mają służyć promocji aktywności fizycznej oraz prawidłowego  sposobu odżywiania się młodzieży. 

Placówki deklarujące chęć wzięcia udziału w programie, otrzymały pomoce edukacyjne: poradnik metodyczny, broszury dla młodzieży dotyczące zbilansowanej diety i aktywności fizycznej,  broszury dla rodziców oraz plakat z talerzem zdrowia, które będą wykorzystywać w trakcie realizacji projektu.

 

  W roku szkolnym 2014/2015 program „Trzymaj Formę!” realizowany był w 25 szkołach podstawowych oraz w 13 gimnazjach. W szkołach opracowano 12 projektów edukacyjnych, w 16 szkołach korzystano z gotowych projektów.  

  Program spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży oraz rodziców. Założenia programu oraz jego realizacja dała dzieciom i młodzieży możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności dotyczących zasad prawidłowo zbilansowanej diety i znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia człowieka. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi pomysłami, umiejętnościami, talentami kulinarnymi, plastycznymi i sportowymi.  

 

Więcej informacji dotyczących programu na stronie www.trzymajforme.pl

 

      

Powiatowy koordynator programu

                                                                                                                                     mgr Jolanta Kubisty

                                                                                                                                    tel. 32 623 24 07 wew. 29

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel.: (0-32) 623 24 07
fax: (0-32) 623 24 07 w. 10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chrzanowie