Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka™”.

 

 

Krajowe Centrum ds. AIDS w latach 2014-2015 będzie prowadziło kampanię społeczną o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dzieckaTM. Kampania skierowana będzie do kobiet planujących macierzyństwo i będących w ciąży oraz do lekarzy ginekologów. Kampania przypomina, że lekarz ma obowiązek zaproponować pacjentce będącej w ciąży badanie w kierunku HIV. Badanie powinno zostać wykonane przed 10 tygodniem ciąży oraz między 33 a 37 tygodniem.

Celem kampanii jest zmniejszenie liczby zakażeń HIV wśród nowo narodzonych dzieci oraz zwiększenie świadomości dotyczącej testowania w kierunku HIV wśród osób dorosłych. Dzięki wykonaniu testu w kierunku HIV kobiety ratują nie tylko swoje życie, lecz także dają szansę na zdrowe życie swoim dzieciom. Test na HIV powinien wykonać także przyszły tata. Ojciec dziecka może wykonać test anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania w punkcie konsultacyjno-diagnostycznym.

W województwie małopolskim jest to PUNKT KONSULTACYJNO – DIAGNOSTYCZNY przy NZOZ „Diagnostyka”, 31-513 Kraków, ul. Olszańska 5, II piętro, pokój 216 B, w środy w godz. 12.00 – 17.00, Tel. 508 861 660

 

W załączeniu informacja prasowa opracowana przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

mgr Jolanta Kubisty

tel. 32 623 24 07 wew. 29

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pliki do pobrania
Download this file (Informacja prasowa.doc)Informacja prasowa

Kampania „Coś was łączy? Zrób test na HIV”

Kampania „Coś was łączy? Zrób test na HIV”

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chrzanowie informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS zainaugurowało  nową społeczną kampanię informacyjną pn. „Coś was łączy? Zrób test na HIV”, która zachęca do poznania swojego statusu serologicznego oraz upowszechnia informacje na temat HIV/AIDS i sposobów zmniejszania ryzyka zakażenia.

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel.: (0-32) 623 24 07
fax: (0-32) 623 24 07 w. 10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chrzanowie